Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

(30.04.2024 09:49)

Severočeský Chomutov přivítá poslední srpnový víkend pátý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize. Jeho pořadatelé – tým magazínu Full Moon, promotérské platformy Heartnoize a Mood a místní spolek Kuprospěchu – přichází s další vlnou vystupujících a prvními ukázkami doprovodného programu, který mimo jiné zahrne představení místních Experimentů, pozoruhodného třídomí na sídlišti Březenecká. Moody Moon Noize vol. 5 se odehraje ve dnech 29.–31. srpna 2024, mezi nově oznámenými jmény se objevuje spektakulární seskupení Ginger Wizard & the Peter Jacksons, elektronické formace Zaffer9 nebo Kluci z garáže a s jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm. Kompletní program bude oznámen v průběhu června. 

 

První limitovaná edice vstupenek na festival je vyprodána, aktuálně je v prodeji další vlna vstupenek v hodnotě 690,- Kč (plus příslušné poplatky), opět v omezené kapacitě. Část vstupenek je alokována pro místní obyvatele.

Site-specific performance patří k Moody Moon Noize od samého začátku. Druhý ročník v Chomutově vnímáme jako výzvu, návštěvníky letos zavedeme nejen do zdejšího malebného centra, ale i na další exkluzivní místní lokace, například ke Kamencovému jezeru nebo k pověstným Experimentům. Unikátní je Mnišský dvoreček, otevřené atrium Oblastního muzea, kde proběhnou autorská čtení,“ říká k aktuálnímu ročníku šéfredaktor magazínu Full Moon Michal Pařízek. Mezi nově oznámenými jmény se objevuje slovenský producent Fvlcrvm, který předvede na molu Kamencového jezera svůj DJ set, vystoupí progresivně psychedelická formace Ginger Wizard & the Peter Jacksons nebo místní blackmetalová dvojice Oči vlka. Chybět nebude ani úplně nový projekt Kluci z garáže, ve kterém se sešli digitální písničkáři BoLs/sLoB, sxilence a Toyota Vangelis, nebo další elektronická formace Zaffer9, která kombinuje prvky witch housu s postklubovou elektronikou, glitchcorem nebo technem. Publikum rozehřejí také DJs – soubor Pleasures Collective s chomutovskými kořeny doplní další kolektiv soustředěný okolo webového magazínu Swine Daily. Jedním z bodů doprovodného programu je autorské čtení Petra Onufera, který za doprovodu kytaristy Jana Tomáše (Lvmen nebo Tomáš Palucha) představí vlastní překlad legendární básnické skladby Pustá země od anglického básníka T. S. Eliota. 

 

Doprovodný program bude tradičně pestrý, kromě autorských čtení se chystají výtvarné instalace, přednášky nebo tematická procházka okolo místních Experimentů, pozoruhodného třídomí na sídlišti Březenecká. Petr Karásek k tomu za místní spolek Kuprospěchu dodává: „Jedním z hlavních témat činnosti Kuprospěchu je místní historie, často pak se zaměřením na architekturu druhé poloviny 20. století. Tato záliba bude mít výrazný otisk i na letošním ročníku festivalu, kde návštěvníky čeká komentovaná procházka k jednomu z nejunikátnějších bytových domů v ČR a jedné z městských dominant, k tzv. Experimentům. Pro Chomutov a jeho obyvatele je pak neméně ikonickou dominantní budova dlouhá léta opuštěných městských lázní z 80. let, která poslouží jako mimořádně působivá kulisa několika vystoupení.“

 

Myšlenka na butikový festival s omezenou kapacitou pořádaný na specifických místech vznikla na jaře roku 2020, od druhého ročníku ohlásili pořadatelé přehlídky – tým magazínu Full Moon a promotérské platformy Heartnoize a Mood – její putovní charakter. Po dvou ročnících v Mariánských Lázních a jedné edici v Prachaticích zakotvil festival již druhým rokem v severočeském Chomutově. Moody Moon Noize vol. 5 bude kromě zmíněných lokací probíhat i v brutalistní budově Městských lázní, Kulisárně Městského divadla nebo Kostele svaté Kateřiny. Kompletní program bude oznámen v průběhu června. 

 

Moody Moon Noize vol. 5

Vystoupí: Anna Vaverková, Dasa, Eastworks, The Ecstasy of St. Theresa, Fvlcrvm DJ set, Ginger Wizard & the Peter Jacksons, Petra Hermanova, Island Mint, Kluci z garáže, Meowlau x Val, Oči vlka, Petr Onufer + Jan Tomáš, Pleasures Collective, Rohony, Swine Daily DJs, Sxilence, Yanntray & Kvítek, Zaffer 9 a další

 

facebook.com/events/1060041421807737

moodymoonnoize.cz

fullmoonzine.cz

heartnoize.cz

facebook.com/pg/bookingmood

kuprospechu.org

 

Festival Moody Moon Noize je v roce 2024 podpořen grantem od Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury a města Chomutov.